Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Idiotas”

2021 lapkričio 20: 19:00

€20.00 – €40.00
pavadinimas

pavadinimas„Idiotas”

Šokio spektaklis F. Dostojevskio romano motyvais pagal Gija Kančeli muziką

Režisierė-choreografė – Anželika Cholina
Scenografas – Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkė – Olga Filatova
Šviesų dailininkas – Tadas Valeika

 

 

SOLISTAI:

Myškinas – Donatas Švirėnas
Nastasja Filipovna – Beata Molytė
Rogožinas – Rokas Spalinskas
Aglaja – Audronė Dirsytė

Vienas žymiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio (1821–1881) romanų „Idiotas“ naujai atgimė Lietuvos teatro scenoje. Spektaklio režisierės-choreografės Anželikos Cholinos išverstas į subtilią šokio kalbą, šis kūrinys naujai prabilo apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą.
„Dabartinis laikas atėmė iš žmogaus savojo „aš“ pojūtį, dėmesį ir pagarbą savo individualumui.  Mes dažnai nesugebame pamatyti šviesos nei savyje, nei kitame.  O jei ir pavyksta tai padaryti, šiandien tai greitai yra įvardinama kaip keistumo apraiška.  Žmogus tarsi neteko savo teisių, nebegali būti kitoks”,  – A. Cholina.
Šia prasme prieš 150 metų parašytas F. Dostojevskio „Idiotas“ tampa visiškai šiuolaikiška literatūrine medžiaga. Pagrindinis šios istorijos veikėjas kunigaikštis Myškinas tampa žmogiškumo įsikūnijimu, per kurį Dostojevskis parodo kas gali atsitikti, kai toks žmogus susiduria su visuomene. Myškino „idiotizmas“ dažnai susiduria su visuomenės normomis, taip parodomas kunigaikščio naivumas. Deja, „idiotas“ negali išgelbėti savęs nuo visuomenės ir galiausiai išprotėja.
A|CH spektaklyje „Idiotas“, pasitelkiant šokio kalbą, atveriamos šios  be galo jautrios visuomenės ir žmogiškumo žaizdos. Ieškoma atsakymų į vieną opiausių šio laikmečio klausimų: „Ar šiuolaikinis žmogus prarado galimybę būti savimi? Ar dar galima jį išgelbėti?”
Myškino vaidmenį atliekančio aktoriaus Donato Švirėno manymu žmogaus stipriausias raumuo yra širdis. „Tik problema ta, kad visais laikais žmonės turėjo skirtingas širdis: vienus vadiname beširdžiais, kiti turi ją labai plačią. Dar yra sudaužytos širdys, vieniem širdį skauda, o kitų – džiaugiasi. Mano personažas turi labai atvirą širdį, į kurią įsileidžia visus, nepaisant laikmečio, kultūros ir visuomenės normų. Ir tik nuo paties žmogaus priklausys ar jis taps geresniu, ar sumindžios ją”, – svarsto Donatas.
Spektaklyje skamba įspūdinga, dramatizmo kupina Gija Kančeli muzika.

Premjera – 2017 m. rugsėjo 18 d.

https://vimeo.com/265342837

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Renginio trukmė: 2 val. 20 min. (viena pertrauka)
Amžiaus cenzas: N-14

Informacija

Data:
2021 lapkričio 20
Laikas:
19:00
Kaina:
€20.00 – €40.00
🛒

Vieta

Didžioji salė

Organizatorius

Anželikos Cholinos šokio teatras, VšĮ
TOP
Skip to content