JAUNIMO LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS "ŽILVINAS"

Žvejų rūmų jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas ,,Žilvinas” – tai vienas seniausių Lietuvoje šio žanro ansamblių. Jo istorija skaičiuojama net nuo 1948 metų.

Bėgant metams, keitėsi kolektyvo statusas, jo priklausomybė vienai ar kitai kultūros įstaigai. Keitėsi ir šokėjų kartos, ir vadovai. Nuo 2003 m. „Žilvinui“ vadovauja choreografė Gitana Puzinienė.

Šiandien žilviniečiai – tai Klaipėdoje studijuojantis ir dirbantys  jauni žmonės, moksleiviai. „Žilvino“ repertuare dominuoja Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto šokiai.

Šokių kolektyvas ,,Žilvinas” tradiciškai dalyvauja įvairiausiuose Klaipėdos miesto renginiuose, istorinių datų ir valstybinių švenčių minėjimuose, ceremonijose. Jis yra nuolatinis Pasaulio lietuvių dainų švenčių ir Vakarų Lietuvos krašto dainų švenčių dalyvis, o Lietuvos Dainų šventėje pirmą kartą šoko dar 1950 m. (!). „Žilvinas“ kasmet dalyvauja bent keliose tradicinėse visoje Lietuvoje rengiamose šventėse,  tautinių šokių festivaliuose ir konkursuose („Pora už poros“, „Pamario susuktinis“ ir kt.), kuriuose dažnai pelno laureato vardą, Palangoje vykstančiame labdaringame renginyje „Nepalikit su negalia vienų“.

Šokių kolektyvas „Žilvinas“ dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose-konkursuose: ,,Adriatic Zadar open“,  Kroatija (2019), ,,Baltic Amber Jurmala 2016” – laimėta II vieta,  ,,Merry Christmas Baltic Amber Riga 2018" – II vieta,  ,,Baltic Amber Spring Suwalki 2018" – I vieta.

Įdomiausi pastarųjų metų renginiai, kuriuose šoko „Žilvinas":

,,Pavasario pasispardymai” Vilniuje, Prancūzų skvere, kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorinio meno fakulteto III kurso studentais (2014);

Vasario 14-ajai  skirtas renginys ,,Undinėlės ir Kuršio meilės istorija” Klaipėdoje (2016); ,,Kalėdų belaukiant“ Birštono sanatorijoje ,,Eglė“ (2016);

„Senovinė ugnies naktis“ Baltijos jūros pakrantėje (2018-2019);

koncertas ,,Nuo Vilniaus miesto“, skirtas ilgamečio ansamblio vadovo choreografo Vladimiro Ūsovo 80-osioms gimimo metinėms (2019);

vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas ,,Mes – Lietuvos vaikai“ Klaipėdos Vasaros estradoje (2015, 2016, 2018 m.);

Juozo Lingio 100-ųjų gimimo metinių minėjimo koncertas ,,Išaudęs margą šokių raštą“ (2019);

Koncertas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminęti ,,Šuokuom, šuokam ė da šuoksem…” Salantuose (2020).

,,Žilvinas” – mano patys gražiausi, šauniausi ir mylimiausi žmonės”, - sako vadovė  Gitana Puzinienė.

,,Ji mums  kaip mama’’, - kalba šokėjai.

,,Štai tokia graži mūsų šeima”, - antrina vadovė.

Šiandien „Žilvino“ šokėjai dažnai išvyksta ir pabyra po visą pasaulį. O mes ir vėl pradedame nuo pradžios…

Kviečiame visus norinčius prisijungti prie kolektyvo veiklos, lankyti repeticijas (pirmadieniais ir trečiadieniais 19 val. - nemokamai), dalyvauti renginiuose.

Visos naujienos apie Žvejų rūmų jaunimo liaudiškų šokių kolektyvą ,,Žilvinas” Facebook'e. Pažvelkite

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į kolektyvo meno vadovę Gitaną Puzinienę
Tel. +370 600 49069

TOP
Skip to content