Pantomimos teatras "A"

Pantomimos teatras "A"  įkurtas 1993 m. Tai kolektyvas, propaguojantis pantomimos ir judesio raišką, kuriantis originalius įvairialypius projektus – nuo dramatiškų tragizmo kupinų spektaklių iki ironiškų pramoginio žanro etiudų.

Teatro įkūrėjo ir meno vadovo Alekso Mažono  kūryba yra įvairiaspalvė, jis nėra artimas klasikinei pantomimai. Kai kuriuose spektakliuose jos visai atsisakoma. Savo kūrybos stilių jis pavadino „Soul Dance" (Sielos šokis). Sielos šokio atlikėjas nėra suvaržytas, į savo vaidinimus jis įpina tai, ko negalima išmokti jokioje vaidybos mokykloje. Tai atsidavimas judesiui ir gebėjimas giliai jausti pasaulį, filosofiškai į jį žvelgti ir atiduoti savo kūną įkvėpimui.

„Kūno ir sielos kova, žemi instinktai ir dangiškas polėkis, kūryba ir smurtas, pragmatizmas ir šventas pamišimas. Jo veidas – minia veidų, jame įsikūnija demonas ir šventasis, žvėris ir angelas..." rašo I. Žiemytė („Vakarų ekspresas").

„Beveik visi siužetai yra iš mano išgyvenimų. Tai gali būti koks nors literatūrinis kūrinys, palikęs įspūdį. Viską turiu išversti į savo kalbą, nes tai nėra parašyta specialiai man,” - kalba A. Mažonas.

Teatras daug keliauja po Europą, yra daugybės tarptautinių teatro festivalių dalyvis. Aktyviai dalyvauja ir Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose, projektuose. Bendradarbiavo su žymiais Lietuvos ir užsienio menininkais, tokiais kaip A. Gotesmanas, A. Šenderovas, Ludger Schmidt (Vokietija), styginių kvartetas „Chordos“.

Ryškiausi A. Mažono ir pantomimos teatro „A“ pastatymai: „Nostalgija“. „Kanopos“, „Plakimas“;

„Krikštas“, „Šalta žemė“, „Styveno juodųjų langų paveikslėliai“, „Lapkričio siuita“, „Dangaus link“, „Pavogtas veidas“.

Kviečiame visus norinčius prisijungti prie kolektyvo veiklos, lankyti repeticijas, dalyvauti renginiuose.

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į teatro vadovą Aleksą Mažoną. Tel. +370 687 70195

el. paštas mimealex@hotmail.com

logo Pantomimos teatras A(1)_2
TOP
Skip to content