Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Paryžiaus katedra“

2022 lapkričio 04: 18:30

€9.40 – €27.00
pavadinimas

pavadinimasZigmars Liepinš
„Paryžiaus katedra“
3 veiksmų melodraminė opera
Libreto autorius – Kaspars Dimiters (pagal Viktoro Hugo romaną)
Į lietuvių kalbą vertė Ramutė Skučaitė

 

Režisierius – Ramūnas Kaubrys
Dirigentas – Tomas Ambrozaitis
Scenografas – Artūras Šimonis
Kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė
Choreografas – Aurelijus Liškauskas
Muzikos vadovas – Ilmars Harijs Lapinsch

Operą „Paryžiaus katedra“ sukūrė latvių kompozitorius Zigmaras Liepinis (g. 1952) – vienas ryškiausių, net skandalingiausių šiuolaikinių Latvijos menininkų. „Paryžiaus katedros“ premjera Latvijos nacionaliniame operos teatre įvyko 1997-ųjų balandį. Už šios operos sukūrimą Z. Liepinis apdovanotas Didžiuoju Latvijos muzikos prizu, įvertintas Latvijos trijų žvaigždžių ordinu.
Pagal to paties pavadinimo Victoro Hugo romaną sukurta opera pasakoja apie pasaulyje bei asmenybėje besirungiančias priešybes: grožį ir bjaurumą, gėrį ir blogį, dieviškąjį ir žvėriškąjį pradus. Pagrindinė kūrinio varomoji jėga – meilė jaunai ir gražiai, tyrai ir nekaltai, silpnai ir trapiai, bet drąsiai ir dorai šešiolikos metų čigonei Esmeraldai. Esmeralda operoje vaizduojama lyg skraidantis pienės pūkelis: „Ar tai žmogiška būtybė, ar fėja, ar angelas?“ Daug žmonių pavydi Esmeraldai grožio ir grakštumo. Vyrai pakerėti jos neapsakomo grožio, kiekvienas ją nori turėti. Moteris taip pat žavi jos grožis, lyg iš pragaro atėjęs į žemę kankinti visų, kas tik pasipainios po jos žaviomis kojytėmis. Juodos, lyg mėnulio pilnatis šviečiančios Esmeraldos akys žavi visus, jos grimasėlės visus varo iš proto, o sarkastiškas būdas padeda lengviau ištverti ir taip nelengvą gyvenimą gatvėje. Meile Esmeraldai įsiplieskia keturi vyrai. Kiekvieno jų vertybės, požiūris į gyvenimą ir meilę bei priemones ją pasiekti yra skirtingos.
Operos-melodramos sėkmę lėmė ne tik originali ir patraukli muzikinė operos kalba, bet ir XIX a. prancūzų romantiko V. Hugo romano ilgaamžiškumas bei šlovė. Įtaigi režisūra, nuoširdi artistų vaidyba sukrečia kiekvieną.

Pagrindiniai atlikėjai:

Esmeralda – Rita PETRAUSKAITĖ
Kvazimodas – Deividas NORVILAS
Frolas – Artūras KOZLOVSKIS
Giudiulė – Loreta RAMELIENĖ
Febas – Mindaugas ROJUS
Grenguaras – Kęstutis NEVULIS
Flerdelisė – Dalia KUŽMARSKYTĖ
Klopenas – Valdas KAZLAUSKAS
Kopenolis, teismo anstolis – Tadas JAKAS
Žibronas – Rolandas EINIKIS
Miestiečiai, ubagai, vagys, šlubiai, neregiai, aktoriai, sargai, budelis, kardinolas ir jo svita – teatro choro dainininkai, baleto šokėjai ir scenos darbininkai

Premjera – 2005 m. rugpjūčio 19 d., Klaipėda
Renginio trukmė: 3 val. (2 pertraukos)
Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.

Informacija

Data:
2022 lapkričio 04
Laikas:
18:30
Kaina:
€9.40 – €27.00
🛒

Vieta

Didžioji salė

Organizatorius

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
TOP
Skip to content