pavadinimas

Mišrus choras „Cantare“ – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finalo laureatas

Vienas didžiausių ir laukiamiausių chorinės muzikos renginių gegužės 6 d. į sostinę sukvietė net dvidešimt stipriausių šalies chorų – Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finalas.
Po šešerių metų pertraukos grįžęs konkursas – svarbiausias chorinis renginys, puoselėjantis Dainų šventės tradiciją. Pavasarį vykusiuose regioniniuose konkurso turuose dalyvavo per šimtą Lietuvos chorų. Komisijos ir organizatorių sprendimu į finalinį turą atrinkti didžiausią balų skaičių savo balso grupių kategorijose surinkę kolektyvai: keturiolika mišrių ir šeši moterų ir vyrų chorai, vienijantys arti 800 dainininkų.
Dėl geriausiųjų vardo varžėsi mišrūs chorai „Jaunystė“, „Neris“, „Vivere Cantus“, „Kamertonas“ iš Kauno, „Canticum novum“ iš Pasvalio, „Kristale“ iš Kretingos, „Lituanica“ iš Šakių, „Cantare“ iš Klaipėdos, „Bel Canto“, „Adoramus“, „Ave vita“, „Gaudeamus“, „ARTyn“, „Langas“ iš Vilniaus, vyrų choras „Perkūnas“ iš Kauno, Vilniaus „Ąžuolų klubo“ vyrų choras, „Ąžuoliuko“ jaunuolių choras ir moterų chorai „Liepos“, „Viva“, „Virgo“ iš Vilniaus.
Kolektyvai atliko 15 min. trukmės programas, kuriose skambėjo Lietuvos ir užsienio kompozitorių chorinės muzikos kūriniai bei dainos iš 2024 m. šimto metų sukaktį minėsiančios Dainų šventės.

Chorus vertino tarptautinė komisija:
pirmininkas Vaclovas Augustinas  – kompozitorius, Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ meno vadovas ir dirigentas;
Nariai:
Jan Schumacher (Vokietija) – Frankfurto Johano Wolfgango Goethe‘s universiteto profesorius ir muzikoskolektyvų vadovas, vyrų vokalinio ansamblio „Camerata Musica Limburg“ meno vadovas ir dirigentas;
Zita Bružaitė (Lietuva) – kompozitorė, pedagogė, koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ meno ir kultūros projektų vadovė;
Anna Moniuszko (Lenkija) – Varšuvos Frederico Chopino muzikos universiteto profesorė, dirigavimo ir senosios muzikos dėstytoja, Balstogės medicinos universiteto choro meno vadovė ir dirigentė;
Modestas Barkauskas (Lietuva) – choro ir orkestro dirigentas, Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas.

Komisijos sprendimu Didijį konkurso prizą (Grand Prix) laimėjo moterų choras „Viva“ (meno vadovė Vilija Mažintaitė), pirmosios vietos skirtos Vilniaus mokytojų namų chorui „Bel Canto“ ir Vilniaus universiteto merginų chorui „Virgo“, antros vietos nugalėtojais paskelbti Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“ ir moterų choras „Viva“, trečios – Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras „Gaudeamus“, Vilniaus kultūros centro moterų „Liepos“ ir „Ąžuoliuko“ jaunuolių choras.

Lietuvos chorų sąjungos įsteigtas Geriausio konkurso dirigento prizas įteiktas Kauno technologijos universiteto akademinio choro „Jaunystė“ meno vadovei Danguolei Beinarytei.

 

TOP
Skip to content