pavadinimas

Atnaujinta Žvejų rūmų aplinka

Pastebimai pagražėjo 40-mečio jubiliejų šiemet pažymėjusių Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų (Taikos pr. 70) prieigos , – teigiama Klaipėdos miesto savivaldybės pranešime.

Didelės apimties darbai tvarkant sovietmečiu statytų Žvejų rūmų aplinką jau yra baigti. Ši kultūros įstaiga, kadaise buvusi iškilmingiausių miesto renginių vieta, vėl yra pasirengusi priimti lankytojus. Atnaujinti palei didžiausią miesto gatvę nutiesti pėsčiųjų takai ir platūs pagrindinio rūmų įėjimo link vedantys laiptai bei fasadinėje pusėje esančios aikštelės; suremontuotos apsilaupiusios atraminės sienelės; aikštelės ir privažiavimai pritaikyti neįgaliesiems (įrengti nauji pandusai, sumontuoti laiptų turėklai), sutvarkyti želdynai (pasodintos 4 eglės, 6 raudonlapiai klevai, gėlynuose – rožės), įrengtas naujas apšvietimas, vėliavų stovai. Patrauklumo Žvejų rūmų aplinkai suteikia nauji suoliukai.

Sutvarkyta didelė teritorija yra šalia pastato, kuriame ir dabar vyksta įvairūs renginiai – koncertai, spektakliai ir kt., glaudžiasi anaiptol ne viena kultūros įstaiga. Čia kelis dešimtmečius nebuvo vykdyti jokie didesni aplinkos tvarkymo darbai, per tą laiką betoninės plytelės ir sienelės aptrupėjo, granitinės apdailos plokštės suskilinėjo ar išvis pradingo. Niekam nekėlė abejonių, kad Žvejų rūmų teritoriją reikia tvarkyti. Reikalingos investicijos buvo numatytos  2021 – 2023 m. Strateginiame veiklos plane.

„Smagu, kad pagaliau pavyko sutvarkyti šią išties didžiulę teritoriją prie Žvejų rūmų, kuri ilgą laiką buvo didelis miesto galvos skausmas. Norėtume, kad šis kultūros kompleksas užimtų svarbią vietą uostamiesčio kultūriniame gyvenime, dėl to vyksta intensyvios diskusijos ir reikšmingi pokyčiai, tikimės, jau ne už kalnų“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Darbus pagal 2021 m. balandžio pabaigoje su Klaipėdos miesto savivaldybe pasirašytą sutartį atliko UAB „Vigrinda“. Kaip numatyta sutartyje, ji juos vykdė pagal specialų Žvejų rūmų teritorijos sutvarkymo paprastojo remonto aprašą. Atnaujintas dangų plotas – beveik 3000 kv. m.

Atliktų darbų kaina – 310 tūkst. Eur.

„Klaipėda, aš su tavim“ 2022-09-13

TOP
Skip to content