Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Už taiką ir laisvę!“

2022 kovo 30: 18:30

€5.00 – €10.00

„Už taiką ir laisvę!“: paremkite Ukrainą ateidami į koncertą!
Palaikydamas Ukrainos kovą už laisvę, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kartu su partneriais – Ukrainiečių kultūros ir švietimo centru „Rodyna“ bei Labdaros ir paramos fondu „Baltijos impresijos“ Klaipėdos Žvejų rūmuose rengia paramos Ukrainai koncertą „Už taiką ir laisvę!“. Jame KVMT bendruomenė ir prie jos prisijungę žinomi šalies menininkai kviečia muzikos ir šokio kalba skelbti taikos žinią, išreikšti palaikymą ukrainiečių tautai.
Koncerte „Už taiką ir laisvę!“ skambėsiančius kūrinius parengė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, choras ir solistai, vadovaujami vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio. Rengiantis koncertui, gimė nauji kūrybiniai sumanymai, praturtinsiantys renginį netikėtais atspalviais.
Daugiau kaip pusę KVMT baleto trupės sudaro jauni ukrainiečių šokėjai, kurie aktyviai įsijungė į pasirengimą koncertui – jie inicijavo savo tautai brangių choreografinių numerių atlikimą, tad koncerto programoje išvysime ir baleto solisto Yano Malaki atliekamą Ostapo variaciją iš ukrainiečiams brangios operos „Taras Bulba“, ir energingą ukrainiečių liaudies šokį hopaką.
Jauna ukrainiečių baleto artistė Sofia Boldovskaya, kartu su šeima prieš keletą dienų atvykusi į Lietuvą iš bombarduojamo Charkivo Ukrainoje, grojant teatro simfoniniam orkestrui šoks pagal žymiąją ukrainiečių kompozitoriaus Myroslavo Skoryko „Melodiją“. Koncerto žiūrovai turės galimybę vieni pirmųjų pamatyti naują choreografinį numerį, kurį specialiai šiai Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre prieglobstį ir palaikymą radusiai merginai, šiuo metu kuria žinoma choreografė Anželika Cholina.
Koncerte dalyvaus ir S. Boldovskaya’os jaunesnioji sesuo Emma, kuri savo gimtinėje rengdavo vertikalaus šokio pasirodymus. Šokį palydėsiantis dainos „Kometa“ tekstas specialiai šiam pasirodymui verčiamas į lietuvių kalbą, kad jos nešama vilties žinia taptų dar labiau artima ir pagavi klausantiems.
Koncerte dainuos ryškiausi ir klaipėdiečių publikos mylimi muzikinio teatro solistai: Beata Ignatavičiūtė, Rita Petrauskaitė ir Mindaugas Rojus. Skambės ištraukos iš lietuvių kompozitorių operų, raginančios branginti Tėvynę ir jos laisvę: Balio Dvariono operos „Dalia“, Vytauto Klovos operų „Du kalavijai“ ir „Pilėnai“. Girdėsite ir Skalno dainą „Skriski, skriski Lietuvėlėn“ iš Giedriaus Kuprevičiaus miuziklo „Devynbėdžiai“. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras dėkoja kompozitoriui G. Kuprevičiui, pasidalinusiam nauja, dar niekur neskambėjusia Skalno dainos instrumentuote, kurią šiame koncerte publika išgirs pirmą kartą.
Labai džiaugiamės, jog greta muzikinio teatro atlikėjų scenoje pasirodys ir koncerto svečiai: Klaipėdos šokių mokyklos „Coda“ šokėjos (vadovė ir choreografė Inga Briazkalovaitė) bei svečias iš Vilniaus, Lietuvos baleto primarijus Nerijus Juška, kuris koncerte atliks solo šokio numerį.
Populiarią ukrainietišką lopšinę „Vaikšto miegas po langais“ (Oj, chodit son kolo vikon), aranžuotą Boriso Liatošinskio, drauge su teatro choru atliks choro solistė, ukrainietė Dina Mataitienė. Muzikinio teatro choras atliks ir daugiau B. Liatošinskio aranžuotų ukrainiečių liaudies dainų.
Koncertą vainikuos viltingoji „Odė džiaugsmui“ iš Ludwigo van Beethoveno IX simfonijos finalo,  teigianti žmonių vienybę ir kviečiančią visas draugiškas sielas į taikią džiaugsmo šventę.
Visos už koncerto bilietus surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos žmonėms.
Bilietų kainos – 5 ir 10 eurų, tad galite rinktis, kiek norite ir galite prisidėti.

Renginio trukmė: 2 val.
Durys atidaromos iki renginio likus 1 val.
Vaikai nemokamai įleidžiami
Informacija tel. + 370 618 35 938

Renginio organizatorius – Baltijos impresijos

Informacija

Data:
2022 kovo 30
Laikas:
18:30
Kaina:
€5.00 – €10.00
🛒

Vieta

Didžioji salė
TOP
Skip to content