Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„SAPNUOJANT MĖMELĮ“

2023 spalio 20: 19:00 - 20:30

Nemokamai
Benas Šarka

pavadinimasBENAS ŠARKA. „SAPNUOJANT MĖMELĮ“
Fotografijų parodos atidarymas ir Beno Šarkos performansas

B. Šarkos kūrybą pristatys menotyrininkė Danguolė Ruškienė.

Aktorius ir režisierius Benas Šarka, prieš keletą metų pradėjęs fotografijų ciklą socialiniame tinkle Facebook, kviečia publiką susipažinti su savo darbais atviroje erdvėje – Žvejų rūmų I aukšto fojė. Parodoje eksponuojamos tik su Benui būdinga išmone ir teatrališkumu įamžintos akimirkos, įamžinusios griūvančius senuosius miesto pastatus, apleistas erdves ir kitus skaudulius.
„Ne aš teatralizuoju miestą, o situacija. Fotografijose mano reakcija, atsakas į tai, ką šiandien kalba miesto erdvės – apie mūsų, klaipėdiečių, identitetą, Ne apie pastatus, o apie žmones…“ (Benas Šarka)

„B. Šarkos fotografijose – tylūs šviesos ir šešėlių dialogai. Pasaulis, kurio nei buvo, nei bus, bet jis čia atrodo pernelyg realus, kad juo nepatikėtum. Autorius simuliuoja pats save, imituoja iš pirmo žvilgsnio absurdiškas situacijas. Tačiau jos atrodo grynesnės už patį gyvenimą. Jos – apie dalykus, kuriuos tik nedaugelis pastebi. Iš klampios būties lipdomos nekintančios prasmės, apibrėžiamas santykis su praeitimi, neprarandant ryšio ir su dabartimi. Fotografija – kalbėjimas šviesa. Ir tai itin paranku B. Šarkai, kuris net ir puikiai valdydamas žodį, pirmenybę visuomet teikia vaizdui. Jam tiesiog nereikia šnekėti. Tie reti atvejai, kai tyla pasako daugiau nei žodis, kai rūkas, drėgna migla suteikia realybei prasmę. Kai ap(si)valymas nuo turinio atneša palengvėjimą ir išgrynina mintį. Visas jautris, sukauptas Beno fotografijose – ne pasakojimas, bet žinia. Ne flirtavimas su gyvenimu, bet tiesioginis jo stebėjimas. Tai – tiesos fotografija.“ (menotyrininkė Danguolė Ruškienė).

Remigijaus Treigio nuotrauka

Paroda bus eksponuojama iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Informacija renginiai@zvejurumai.lt; tel +370 605 73396

Informacija

Data:
2023 spalio 20
Laikas:
19:00 - 20:30
Kaina:
Nemokamai

Vieta

I a. fojė

Organizatorius

Kultūros centras Žvejų rūmai
TOP
Skip to content