Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Oratorija „13“

2022 vasario 11: 19:00

ATŠAUKTAS
pavadinimas

pavadinimas

Pranešame, kad atšauktas renginys “ORATORIJA 13”, kuris turėjo įvykti Klaipėdoje, vasario 11 d.
Pirkę kasose prašome kreiptis el. paštu: info@bilietai.lt ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/file/id/43766

Bilietus įsigijusiems internetu pinigai bus grąžinti į tą pačią sąskaitą iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Pinigai bus pervesti iki 2022 metų vasario 10 dienos.
Prašymai priimami iki vasario 20 d.

VALSTYBINIS ANSAMBLIS „LIETUVA“,  VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS“,
VILNIAUS UNIVERSITETO KAMERINIS ORKESTRAS
Oratorija „13“

Kompozitorius – Ēriks Ešenvalds
Libreto autorius – Arnas Ališauskas
Režisierė – Leokadija Dabužinskaitė
Vyr. dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas
Scenografas – Gintaras Makarevičius
Choreografės – Leokadija Dabužinskaitė ir Aušra Krasauskaitė
Kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė
Projekcijų dailininkas – Vaclovas Nevčesauskas

Solistai:
Vytautas Rumšas
Gabrielė Butkaliuk ir Nojus Skorupskas
Osvaldas Petraška
Rasa Serra
Jovita Vaškevičiūtė

„Ir girdisi šnabždantys jūsų balsai
Ir vienas vienintelis žodis: „g y v e n t i“. (A. Ališauskas)

13 – magiškas, baugus ir apipintas mistika. Tai skaičius, kartą jau atnešęs mirtį ir atgimimą, kovą tarp gėrio ir tamsos. Su 13 išgyvenamas virsmas, kai visko pabaiga tampa naujo pradžia.
Ansamblis „Lietuva“ pristato premjerą – oratoriją „13“, skirtą įprasminti svarbią 1991-ųjų naktį ir pagerbti tuos, dėl kurių šiandien esami laisvi.
Oratorijos autorius –  garsus latvių kompozitorius Ēriks Ešenvalds, tris kartus laimėjęs Latvijos didžiąją muzikos premiją (Latvian Grand Music Award). Jo kūrinius atlieka tokie pasaulinio garso kolektyvai kaip Bostono, Birmingemo simfoniniai orkestrai, amerikiečių chorai ir daugelis kitų.
Kartu su ansamblio „Lietuva“ choru, šokėjais ir nacionalinių instrumentų orkestru scenoje pasirodys choras „Vilnius“, kviestiniai orkestro atlikėjai bei žiūrovų įvertinti solistai – aktoriai Vladas Bagdonas ir Vytautas Rumšas (pakaitomis), folkloro atlikėja Rasa Serra, operos solistė Jovita Vaškevičiūtė ir neįtikėtinu talentu stebinantis jauniausias projekto solistas Teodoras Lipčius.
Emociškai pagauli oratorija „13“ – tarsi kitokia istorijos knyga, to meto įvykius atskleidžianti per šeimos patirtį. Čia pasakojama vaiko, mamos ir tėvo akimis, kiekvieno jų būsenomis bei jautriais vidiniais išgyvenimais. Ką jaučia mažas vaikas, taip arti pamatęs mirtį ir čia pat degančius vilties laužus?
„Istorinė atmintis išlieka per ateitį, per mūsų vaikus. Todėl oratorijoje žvelgiama vaiko žvilgsniu – mes jam tarsi perduodame tai, ką patyrėme, ko liudininkais tapome. Vaikai juk irgi toje aikštėje buvo kartu su tėvais, stebėjo pro langus ar gatvėse. Reikia žinoti, prisiminti ir vertinti savo istoriją, o tuos įvykius pasirinkome atspindėti būtent per vieną šeimą. Atskiri kūriniai veikia itin emociškai giliai. Oratorija skambės kitaip nei įprasta. Čia daug teatro ir jo apraiškų, o pati programa – tarsi spektaklis. Ta forma ir pasaulyje kinta, joje nebematysime tik atsistojusio ir dainuojančio choro, kas būdinga koncertiniam oratorijos atlikimui. Turinio atžvilgiu kūriniai susijungs į vieną pasakojimą, o kiekviena oratorijos dalis turės savo paskirtį. Istorinė, giliai paveiki programa su kovos išgyvenimais, tačiau šviesia ir viltinga muzika“, – pasakoja oratorijos režisierė Leokadija Dabužinskaitė.
Naujoje oratorijoje tekstu, muzika ir šiam žanrui nebūdinga modernia choreografija bus kuriama refleksija, kuri vieniems reikštų grįžimą mintimis į Sausio 13-osios naktį, kitiems – gilesnį suvokimą, kuo iš tiesų gyveno tuo metu Vilnius, Lietuva, jos žmonės. Oratorijos kūrinius sieja bendros emocinės temos, o šeimos išgyvenimus sustiprina pasakotojų V. Bagdono ir V. Rumšo vyresniojo balsai, lietuvių liaudies dainų motyvai, šūksniai, maldos ir giesmės. Pirmą kartą pajėgas apjungia „Lietuvos“ ir „Vilniaus“ chorai, kurių bendros masinės scenos skambės įtaigiausiai.

Globėjas –  Kazickų šeimos fondas

Premjera – 2022 m. sausio 14 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Durys atidaromos likus 45 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~1 val. be pertraukos
Vaikai iki 6 metų amžiaus imtinai įleidžiami nemokamai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)

Organizatorius – Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“
Informacija tel. +370 69989895

info@ansamblis-lietuva.lt

www.ansamblis-lietuva.lt

Informacija

Data:
2022 vasario 11
Laikas:
19:00
Kaina:
ATŠAUKTAS
🛒

Vieta

Didžioji salė
TOP
Skip to content