Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„MANO ANŪKAS VENIAMINAS“

gegužės 8: 19:00 - 20:40

€40.00 – €75.00
LIJA ACHEDŽAKOVA

MANO ANŪKAS VENIAMINASLIJA ACHEDŽAKOVA spektaklyje pagal Liudmilos Ulickajos pjesę
„MANO ANŪKAS VENIAMINAS”
Renginys rusų kalba

Režisierė Marfa Gorvic
Spektaklyje taip pat vaidina Aleksandra Islentjeva, Jegor Truchin ir Olga Grudiajeva

1812 m. imperatorius Napoleonas Bonapartas, atsitraukdamas nuo Maskvos, ironiškai filosofavo: „Nuo didingo iki juokingo vienas žingsnis“.
Garsios aktorės Lijos Achedžakovos istorija apverčia šią frazę aukštyn kojomis. Ir iš juokingos, komiškos, labai žavingos ir tuo pat metu žioplokos amžinosios „Veročkos“ Lija Achedžakova dėl istorinių Rusijos raidos aplinkybių spaudimo ir pilietinės visuomenės sunaikinimo pirmaisiais XXI amžiaus dešimtmečiais tapo žinoma tragikomiška aktore iš didžiosios raidės. Ji sąmoningai virto sąžinės balsu, beveik vieninteliu maištaujančiu ir neleidžiančiu ramiai miegoti, pamiršti to, kas vyksta su didžiąja šalimi ir visais žmonėmis, turinčiais bent kokių nors ryšių su ja.
Bet kuriai šaliai, miestui, kuriame yra rusiškai kalbančių žmonių, – garbė ir privilegija priimti gastroliuojančią Liją Achedžakovą, o mūsų kultūriniam gyvenimui tai – ir reta galimybė pamatyti puikiai pastatytą ir suvaidintą spektaklį amžinomis ir tuo pat metu kasdienėmis skaudžiomis temomis.
„Mano anūkas Veniaminas“ – nuostabiai įtaigi šeimos santykių istorija
L. Achedžakovos personažas gyvena prisiminimais apie praeitį, jos atmintyje gyvos vaikystės tradicijos ir tvarka. Valdinga ir pratusi spręsti viską už kitus, ji bergždžiai bando surasti savo sūnui tinkamą nuotaką. Ir štai vieną dieną ji ryžtasi svarbiam žingsniui – grįžta į savo gimtąjį miestą ir atsiveža iš ten jauną gražuolę, patikimos šeimos paveldėtoją. Rodos, viskas klostosi sėkmingai, bet aiškus naujo pasaulio tvarkos kūrimo planas pagal senąjį supratimą sugriūva. Sūnus priešinasi motinos primestai santuokai, o atvežta nuotaka pasirodo esanti ne visiškai tokia, kaip tikėtasi…

Spektaklio siužetas – tai juokinga ir kartu jautri istorija apie motinos meilę, galinčią ir kurti kažką gražaus, ir naikinti viską aplinkui. Atrodo, kad pagrindinė veikėja turės susitaikyti su tuo, kad naujas pasaulis jau niekada nesivadovaus senais įstatymais…
Ši juokinga ir kartu tragiška melodrama, parašyta 1980-ųjų pabaigoje, ir šiandien nepraranda savo aktualumo – kartų santykių, rasinių klausimų ir žmogiškosios sielos gilumos temos visada bus įdomios.

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~1 val. 40 min. (be pertraukos)
Vaikai nemokamai neįleidžiami
Nuolaidos netaikomoS
Norėdami įsigyti 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis vipklientai@bilietai.lt

Informacija tel. +420 603 903842; artpartner@inbox.lt

Organizatorius – ART Partner,
Ocelářská 2457/7 190 00 Praha

Informacija

Data:
gegužės 8
Laikas:
19:00 - 20:40
Kaina:
€40.00 – €75.00
🛒

Vieta

Didžioji salė
TOP
Skip to content