Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Klumpakojis 2023“

2023 gegužės 21: 12:00 - 19:00

Nemokamai
pavadinimas

pavadinimasVI TAUTINIŲ ŠOKIŲ GRUPIŲ IR ANSAMBLIŲ KONKURSAS-FESTIVALIS „KLUMPAKOJIS 2023“

Konkurso-festivalio „KLUMPAKOJIS“ programa
12.00 Konkurso atidarymas
12.15–14.30 Jaunimo tautinių šokių grupių pasirodymas
15.30– 17.30 Studentų ansamblių ir vyresniųjų šokių grupių pasirodymas
17.30–18.30 Vilniaus jaunimo  tautinių šokių ansamblio „Sietuva” šokio spektaklis „Cosmo” (choreografas Edmundas Žička)
18.30  Konkurso laureatų apdovanojimas

„Ech, tai vija pinavija
Visą naktį klumpėm lijo,
Geras dėdė jas surinko
Žiūri – Klumpakojui tinka”. (B. Gražys)

Daugiau kaip pusė tūkstančio šokėjų iš Lietuvos visą dieną suksis, siaus ir trepsės su klumpėmis VI  tautinių šokių grupių ir ansamblių konkurse-festivalyje „Klumpakojis“.
2023 metais minime žinomo lietuvių tautinių sceninių šokių autoriaus, LMTA Klaipėdos fakulteto Šokio katedros įkūrėjo ir ilgamečio jos vedėjo profesoriaus Juozo Gudavičiaus (1926-2008) 97-ąsias gimimo metines. Klaipėdos kultūros centras Žvejų rūmai kartu su LMTA Šokio katedra ir VŠĮ „Edukateka“ organizuoja respublikinį tautinių šokių konkursą-festivalį „Klumpakojis“. Prieš 75 metus prof. J. Gudavičiaus sukurtas sceninis „Klumpakojo“ šokis šlovingai keliauja per Lietuvos ir pasaulio scenas, garsindamas lietuvių tautinio šokio meną.
Konkurso tikslas – skatinti lietuvių tautinio šokio sklaidą, ugdyti šokių kolektyvų sceninę kultūrą, skatinti kūrybinę veiklą, sceninės choreografijos plėtotę, kelti kolektyvų meninį lygį, dalintis tarpusavyje patirtimi.
Klaipėdoje tautinių šokių tradicijos turi gilias šaknis. Juk beveik kiekvienas miestelėnas vienaip ar kitaip yra susijęs su tautiniu šokiu – visi prisimename šaunųjį „Disvitį“, iki dabar gyvuoja liaudiškų  šokių ansambliai „Žilvinas“ ir „Vėtra“. Mažosios Lietuvos etninį paveldą rekonstruoja ir šiuolaikiškai perteikia Klaipėdos universiteto studentų tautinio meno ansamblio „Vytinė“ ir Žvejų rūmų tautinių šokių sambūrio „Vėlunga” vadovai ir šokėjai.
Ankstesni „Klumpakojo“ konkursai sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo. Šiemet 6-ajame konkurse dalyvaus dvidešimt trys tautinių šokių ansambliai, virš 500 šokėjų  iš Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Jurbarko, Gargždų, Nemenčinės. Klaipėdiečiai turės progą pasigrožėti Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio, Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblio „Nemunas”, kurie atsiveš gausų būrį liaudies instrumentų muzikantų ir dainininkų, programomis. Žiūrovai išvys ne tik žinomus lietuvių tautinius šokius, bet ir naujas, Šokio katedros absolventų sukurtas šokių kompozicijas.
Tikimės, kad šeštasis „Klumpakojo“ konkursas įrodys, jog šiandien, didelių permainų ir globalizacijos amžiuje, tautinis šokis nenuėjo į nebūtį. Jis gyvas, tautinius šokius mielai šoka vis naujos kartos. Surengsime šventę sau ir miestelėnams, neabejingiems tautiniam menui, o tuo pačiu pagerbsime profesoriaus Juozo Gudavičiaus atminimą.
Kviečiame visus neabejingus liaudies menui, tautiškoms tradicijoms ateiti ir pasigrožėti tautinio šokio raštais.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Daugiau informacijos tel. +370 605 73396

Informacija

Data:
2023 gegužės 21
Laikas:
12:00 - 19:00
Kaina:
Nemokamai

Vieta

Didžioji salė

Organizatorius

Kultūros centras Žvejų rūmai
TOP
Skip to content