Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„DIEVŲ MIŠKAS“ (N 16)

2022 lapkričio 17: 19:00

Išparduota
pavadinimas

pavadinimasTEATRŲ FESTIVALIS „JAUNATIS“ PRISTATO:
KAUNO VALSTYBINIS LĖLIŲ TEATRAS
„DIEVŲ MIŠKAS“ (N 16)
Spektaklis pagal Balio Sruogos romaną „Dievų miškas“

Pjesės autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė
Dailininkė Giedrė Brazytė
Kompozitorius Deividas Gnedinas
Projekcijų dailininkė Emilė Maigytė
Foto – Dmitrijus Matvejevas

Vaidina: Saulius Bagaliūnas, Dominyka Budinavičiūtė, Mindaugas Černiauskas, Indrė Endriukaitė, Remigijus Endriukaitis, Darius Krapikas, Rokas Lažaunykas, Vigita Rudytė, Laima Strazdauskienė

Spektaklis sukurtas remiantis B. Sruogos romanu „Dievų miškas“, atskleidžiančiu Antrojo pasaulinio karo metais Štuthofo (Lenkija) koncentracijos stovykloje patirtus išgyvenimus.
Nenutolstant nuo originalaus teksto ir išlaikant ironišką pasakojimo toną (pastatyme naudojamas Stand-up komedijos žanras), spektaklyje vaizduojami prižiūrėtojų ir kalinių santykiai, lagerio hierarchija, sekinantys darbai, vargana buitis ir žmogaus orumą gniuždančios bausmės.
Pjesės autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė, remdamasi sėkminga kūrybine patirtimi bei lėlių ir objektų teatro žanrinėmis galimybėmis, pastatyme gvildena esminius klausimus apie žmogaus prigimtį: kas yra žmogiškumas? Kur yra riba tarp žmogiškumo ir nužmogėjimo? Ar šiandien mes dar pajėgūs suprasti holokausto baisumus ir išlikti budrūs, kad panašūs dalykai nepasikartotų?
Spektaklio kūrėjų manymu, šiandien B. Sruogos „Dievų miškas“ kaip niekad aktualus. Žmonės linkę pamiršti didžiąsias istorijos pamokas. Deklaruojama atjauta, tolerancija, tačiau čia pat gebama pasibaisėti „kitokiais“ žmonėmis, tarsi pasąmonėje būtų trokštama tobulos rasės, sveikų ir šabloniškai „teisingų“ žmonių visuomenės. Ką galime padaryti, kad nepasikartotų II- ojo pasaulinio karo ar Sibiro tremties baisumai? Galbūt atsigręžti į save? Juk visi žmonijos nusikaltimai iš pradžių gimsta vieno ar kito individo sąmonėje. Kas tai nulemia?

2022 m. spektaklis „Dievų miškas“ pelnė aukščiausią Lietuvoje teatro apdovanojimą – „Auksinį scenos kryžių“ kategorijoje „Objektų ir lėlių teatro spektaklis“.

Premjera 2021 m.
Trukmė – 1 val. 30 min.
Durys atidaromos 18 val.
Informacija tel. + 370 605 73396

Informacija

Data:
2022 lapkričio 17
Laikas:
19:00
Kaina:
Išparduota
🛒

Vieta

Didžioji salė

Organizatorius

Kultūros centras Žvejų rūmai
TOP
Skip to content