Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Baltojo švyturio pasaka“

balandžio 13: 19:30 - 22:30

Nemokamai
BALTOJO ŠVYTURIO PASAKOS

BALTOJO ŠVYTURIO PASAKOS

Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su kultūros centru Žvejų rūmais šeštadienio, balandžio 13-osios, vakarą miestiečius kviečia į pajūrį: čia, susibūrus prie Šiaurinio molo, drauge laukti saulės laidos, klausytis muzikos, stebėti teatrines improvizacijas, o visai sutemus išgirsti ir pamatyti teatralizuotą šviesų instaliaciją „Baltojo švyturio pasaka“. Prabilęs Baltasis švyturys paskelbs Klaipėdoje Švyturių metų pradžią.

2024-uosius Klaipėdos miesto savivaldybės taryba paskelbė Švyturių metais. Taip siekiama įvairiomis meninėmis iniciatyvomis aktualizuoti švyturius – uostams ir uostamiesčiams itin reikšmingus infrastruktūros objektus, kuriems priskiriama ir jūrinės kultūros populiarinimo misija. Būtent 2024-aisiais sukanka 140 metų, kai ant Šiaurinio molo buvo įžiebtas senosios Klaipėdos bendruomenės numylėtinis, miesto, o vėliau ir jūrinės valstybės simboliu tituluotas Baltasis švyturys, tapęs II-ojo pasaulinio karo auka.

„Švyturių metai kviečia ne tik klaipėdiečius, bet ir visą Lietuvą pažinti švyturių istoriją. Tikiuosi, kad šiai progai organizuojami renginiai suteiks visiems įsimintinų progų susiburti ir pasidžiaugti jūrinę kultūrą puoselėjančia Klaipėda. Švyturio tema artima daugeliui klaipėdiečių – būtent Klaipėdoje daugybė žmonių yra pasirinkę jūrininko kelią. Švyturių paskirtis – šviesti ir rodyti kelią, todėl minint Švyturių metus kviečiu ne tik aktyviai dalyvauti renginiuose, bet ir kiekvienam rasti savąjį kelią, būti švyturiais savo artimiesiems bei Klaipėdai“, – kviečia Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Balandžio 13-oji Klaipėdoje bus turtinga renginiais ir kultūrininkų iniciatyvomis (detali renginių programa jau skelbiama kultūros platformoje www.kulturosuostas.lt ). Aktyviai dieną praleidę mieste, klaipėdiškiai ir svečiai nuo 19.30 val. laukiami pajūryje prie Šiaurinio molo. Tuolaik čia veikti pradės Jūros radijas, kuris transliuos ne tik muziką, bet ir klaipėdiškio žurnalisto Žydrūno Naujoko parengtus interviu su žmonėmis, kuriuos tituluojame jūrinio miesto kultūros švyturiais. Vyksmą prie molo paįvairins Žvejų rūmų  teatrinių kolektyvų – Klaipėdos pilies teatro,  pantomimos teatro „A“, Gliukų teatro artistų improvizacijos, skambių vario akcentų programai pridės koncertų salės kolektyvas – Klaipėdos brass kvintetas.

Tikslaus laiko, kada įsižiebs ir prabils atgimęs Baltasis švyturys, renginio organizatoriai negali pasakyti –  šviesų idėjai išsiskleisti reikalinga tamsa. Tad „Baltojo švyturio pasaka“, planuojama, prasidės saulei jau visiškai panirus į jūrą. Švyturį „prakalbins“ ant Šiaurinio molo sukviesti garbūs uostamiesčio jūrinės bendruomenės atstovai, kultūros magistrai, Klaipėdos garbės piliečiai. Šviesa iš jų rankų bus tarsi impulsas atgimsiančiai legendai.

„Kviečiame klaipėdiškius ir svečius drauge pradėti Švyturių metus prie jūros, kur įprastai ir matome švyturius. Čia daug erdvės žmonėms, bet ne automobiliams. Tad vykstančiuosius į renginį raginame naudotis visuomeniniu transportu ir, žinoma, pagalvoti apie vakarojimui prie jūros tinkamą aprangą“,- įsimintinų akimirkų renginį stebėsiantiems žiūrovams linki Žvejų rūmų vadovė Kristina Jakštė.

Ji atkreipia dėmesį į dar vieną svarbią detalę: istoriniai šaltiniai teigia, jog Baltasis švyturys skleidė raudoną šviesą. Saugios laivybos specialistams patariant, teatralizuotos  instaliacijos kūrėjai nusižengs istorinei tiesai ir kliausis baltu šviesos spinduliu, kad nuo Šiaurinio molo sklindantis raudonas signalas neklaidintų jūroje tuo laiku būsiančių laivų.

Atvykusiems į renginį nuosavu transportu automobilius bus galima pasistatyti mokamose aikštelėse toliau ar arčiau molo. AB KLASCO atvers savo teritorijos prie šiaurinio molo vartus, tad dalį automobilių bus galima statyti ten (stovėjimas šioje zonoje nemokamas).

Informacija

Data:
balandžio 13
Laikas:
19:30 - 22:30
Kaina:
Nemokamai

Vieta

Šiaurinis molas. Melnragė

Organizatorius

Kultūros centras Žvejų rūmai
TOP
Skip to content