Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

ATMINIMO LAUŽAI LAISVĖS GYNĖJAMS PAGERBTI

2023 sausio 12: 17:00 - 18:00

pavadinimas

pavadinimas1991 metų sausio 13-osios naktį įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamentą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Prie televizijos bokšto Vilniuje žuvo 14, buvo sužeista per 600 taikių ir neginkluotų žmonių. Šiems įvykiams atminti sausio 13-oji Lietuvoje paskelbta Laisvės gynėjų diena.
Klaipėdoje kasmet minima ši svarbi tautos istorijai data. Vienas iš tradicinių renginių – sausio 12-osios vakare uždegami ATMINIMO LAUŽAI prie Klaipėdos miesto savivaldybės (Liepų g. 11).
Trispalvės lietuviškos vėliavos spalvomis vėl nušvis Klaipėdos kariliono bokštas, o 17.00 val. prie Savivaldybės užsiliepsnos trys simboliniai atminimo laužai, kuriuos, skambant kariliono varpams, uždegs Žvejų rūmų tautinių šokių sambūrio „Vėlunga“ šokėjai.
Keturiolika varpo dūžių – tai keturiolika žuvusiųjų už mūsų Laisvę, kurių vardus skelbs Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos moksleiviai.
Prisiminimais apie lemtingąją naktį pasidalins istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, docentė Silva Pocytė. Susirinkusiems prie laužų dainuos populiari folkloro ir džiazo muzikos atlikėja Rasa Serra. Nesušalti padės ir širdis dainomis taip pat šildys Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos ir Bendruomenės namų meno kolektyvai. Atminimo vakaro vedėja – aktorė Virginija Kochanskytė.
Kviečiame savo dalyvavimu prisiminti ir pagerbti žuvusius už Laisvę.

Informacija

Data:
2023 sausio 12
Laikas:
17:00 - 18:00

Vieta

Prie Klaipėdos m. Savivaldybės

Organizatorius

Kultūros centras Žvejų rūmai
TOP
Skip to content