ANSAMBLIS GINTARAS

KLAIPĖDOJE VIEŠĖS IŠEIVIJOS LIETUVIŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAI

Pasibaigus šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“ ne visi jos dalyviai suskubs namo. Klaipėdos Žvejų rūmų tautinių šokių sambūrio „Vėlunga“ kvietimu du išeivijos lietuvių tautinių šokių ansambliai – „Gintaras“ (Torontas, Kanada) ir „Grandis“ (Čikaga, JAV) viešės Klaipėdoje ir dalyvaus tautinio meno šventėje „Vėlunga“ kviečia“. Svečiams iš užjūrio organizuojama pažintinė išvyka į Kuršių neriją ir Palangą, ansamblių vadovai susitiks su Klaipėdos miesto meru Arvydu Vaitkumi. Klaipėdiečiai su išeivijos lietuvių kolektyvų šokėjais artimiau susipažino 2023 m., kai kartu su jais dalyvavo Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventėje Filadelfijoje ir Argentinos  lietuvių šokių šventėje „Ten kur Nemunas banguoja“ Berise.

Abu į Klaipėdą atvykstantys išeivijos šokių ansambliai skaičiuoja jau septynis savo kūrybinės veiklos dešimtmečius: didžiausias ir ilgiausiai Šiaurės Amerikoje gyvuojantis kolektyvas „Grandis“ atšventė jubiliejų pernai (įkurtas 1953 m.), o „Gintaras“ švęs kitąmet (įsikūrė 1955 m.). Ansambliai nuolat koncertuoja JAV ir Kanados lietuvių bendruomenėse, lankėsi daugelyje Lotynų Amerikos ir Europos šalių. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę jie dalyvavo visose Lietuvos dainų šventėse. „Mums teko didelė garbė šokti Šimtmečio dainų šventėje ir bus labai smagu pasirodyti Klaipėdos krašto žmonėms“, – sako nuo 2005 m. „Gintarui“ vadovaujantis  Romas Jonušonis. Ansamblis  „Gintaras“ šiemet pelnė aukščiausią Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimą „Aukso paukštė“ – geriausiam užsienio lietuvių mėgėjų meno kolektyvui ir vadovui, kuris buvo buvo įteiktas Dainų šventės šokių dienos metu.

„Tautinių šokių ansambliai turi itin didelę svarbą ir įtaką lietuvių išeivijos bendruomenėse. Tai pagrindinė kultūrinė veikla, vienijanti įvairaus amžiaus žmones. Tautiniai šokiai padeda užsienio lietuviams geriau suprasti ir puoselėti savo kultūrinį identitetą, išsaugoti etninį palikimą ir tradicijas“, – kalba „Grandies“ meno vadovė Dalia Bilaišytė- DeMuth.

Tautinio meno šventės „Vėlunga“ kviečia“ koncertai vyks liepos 9–10 d. Klaipėdoje, Palangoje ir Kretingoje:
liepos 9 d. Klaipėdoje – 16 val. Danės skvere, prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“, 20 val. Jono kalnelio saloje;
liepos 10 d. – 16 val. Jūratės ir Kastyčio skvere Palangoje, 18.30 val. prie Kretingos rajono kultūros centro (J. Pabrėžos g. 1).

Visi renginiai nemokami.

 

Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų informacija

TOP
Skip to content