pavadinimas

Baltų vienybės dienai – Latvijos ir Lietuvos chorų koncertas

Baltų vienybės diena  – Lietuvos ir Latvijos atmintina data, minima pažymint 1236 m. rugsėjo 22 d. įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX paskelbtą kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną. 2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai rugsėjo 22-ąją paskelbė Baltų vienybės diena.
Baltų vienybės dienai paminėti Klaipėdos Žvejų rūmai rugsėjo 25 d. 16 val. rengia didelį chorinės muzikos koncertą, kuriame dalyvaus net septyni Latvijos ir Lietuvos chorai. Tai Liepojos liaudies meno ir kultūros centro mišrus choras „Intis“ ir Liepojos universiteto merginų choras „Atbalss“, Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ ir mišrus choras „Gaudeamus“, Vytauto Didžiojo universiteto mišrus choras „Ave Vita“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mišrus choras „Neris“ ir koncerto organizatorių bei šeimininkų Klaipėdos Žvejų rūmų moterų choras „Dangė“.
Latvijos chorai atliks kompozitorių Romualdo Jermakso, Selgos Mence, Jēkabso Jančevskio, Zigmarso Liepiņšo, Lauros Jēkabsonės kūrinius, lietuviškoje programoje – Vytauto V. Barkausko, Liongino Abariaus, Danguolės Beinarytės, Vytauto Kernagio, Lino Adomaičio originalios dainos ir harmonizuotos lietuvių liaudies dainos.
Itin įdomu, kad tai bus išskirtinis trijų jungtinių chorų – Liepojos (2), Lietuvos moterų ir merginų (3) ir Lietuvos mišrių chorų (3) pasirodymas. Koncerto kulminacija taps jungtinio choro iš 150 dainininkų atliekami numeriai – Raimondso Tigulso „Rīta un vakara dziesma” („Ryto ir vakaro daina“) ir Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“.
Koncerte diriguos chorų meno vadovai Ilze Valce („Atbalss“ ir „Intis“), Judita Kiaulakytė („Dangė“), Tomas Lapinskas („Neris“), Kastytis Barisas („Ave Vita“), Rasa Gelgotienė (Virgo“ ir „Gaudeamus“). Koncertmeisteriai Emīls Sudmalis ir Vaiva Purlytė. Koncertą ves Rūta Vildžiūninė.

Renginio partneris – Lietuvos chorų sąjunga.

Renginys nemokamas.

TOP
Skip to content