Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Played by Marius Repšys

2022 October 27: 19:00

€7.00 – €13.00
pavadinimas

pavadinimasTEATRŲ FESTIVALIS „JAUNATIS 2022“ PRISTATO:
LIETUVOS NACIONALINIS DRAMOS TEATRAS
VAIDINA MARIUS REPŠYS (N 16)

Režisierius — Mantas Jančiauskas
Dramaturgas — Rimantas Ribačiauskas
Dailininkė — Barbora Skaburskė
Kompozitorius — Mantvydas Leonas Pranulis
Vaizdo projekcijų autorius — Kristijonas Dirsė
Režisieriaus asistentas — Deivydas Valenta
Vaidina Marius Repšys

„Tie ypatingi žmonės priklauso dviem labai skirtingoms kategorijoms: garsūs žmonės, didvyriai ir genijai ir iš kitos pusės ligoniai, atsilikę, nestabilūs ir puolusieji. Bet kad ir koks didelis šis prieštaringumas, kad ir koks iš pirmo žvilgsnio keistas atrodo šis faktas, reikia pripažinti, kad šių žmonių likimas ir padėtis visuomenėje turi daug bendro.“ (Nikolajus Krainskis)

Marius Repšys – vienas žinomiausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorių. Jis suvaidino Vandalą „Išvaryme“, Lauryną „Katedroje“ ir daug kitų įsimintinų vaidmenų, laimėjo aukščiausius teatro ir kino apdovanojimus.
Pastaruosius keletą metų Marius Repšys pasirodo ekranuose ir spaudos puslapiuose ne tik kaip teatro ir kino vaidmenų kūrėjas, bet ir kaip žmogus, kovojantis su universaliomis, daugeliui pažįstamomis problemomis. Aktorius drąsiai ir atvirai kalba apie depresiją ir psichozės epizodus, kankinančius nuo vaikystės.
Ar menininko talentas ir psichikos problemos – dvi tos pačios monetos pusės? Ar aktorystė – ir kūryba apskritai – ne tik apdovanoja, bet ir žaloja, o vėliau pati semiasi jėgų iš padarytų žaizdų? Jei taip, kaip tą žalą mažinti ir ar reikia tai daryti?
Šiame spektaklyje žiūrovas kviečiamas pabūti su aktoriumi. Pabūti labai arti. Leistis kelionėn gilyn į pasąmonę, į vidinį kosmosą, geriant iš atminties šaltinių, kaunantis su šešėliais, linksminantis su animomis, ieškant savojo dievo.
Marius Repšys – aktorius, taigi scenoje jis vaidins. Bet kaip suvaidinti save? O gal mes nė nedarome nieko kito, gal mūsų „aš“ tėra nuolat besikeičiančių, skirtingoms aplinkybėms pritaikomų vaidmenų rinkinys? Tuomet galima paklausti kitaip: ar įmanoma savęs nevaidinti? Kiek kaukių turime nusiimti, kad pagaliau išvystume save?
Šiuose klausimuose, kaip ir spektaklyje, teatras persipina su gyvenimu. Bet teatras yra vieta, kur pamišimas leidžiamas, o gyvenime esame linkę jo nepripažinti. Spektaklio kūrybinė grupė tiki, kad čia gyvenimui yra ko pasimokyti iš teatro.

Spektaklio trukmė 1 val. 30 min. (be pertraukos)

Durys atidaromos 18 val.
Informacija tel. + 370 605 73396

Details

Date:
2022 October 27
Time:
19:00
Cost:
€7.00 – €13.00
🛒

Venue

Big Hall

Organizer

Kultūros centras Žvejų rūmai
TOP
Skip to content