Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

“Out of the Box“

2023 November 09: 19:00 - 20:00

€6.50 – €12.50
pavadinimas

pavadinimasXV ŠALIES TEATRŲ FESTIVALIS „JAUNATIS“ PRISTATO:

MENININKŲ GRUPĖ „ŽUVIES AKIS“
Garso ir judesio spektaklis „Out of the Box“
Rekomenduojama tarpdisciplininio meno mėgėjams ir eksperimentinio garso gurmanams

Režisūra: Karina Novikova
Idėja, dramaturgija ir prodiusavimas: Goda Giedraitytė
Idėja, instrumentai ir garso koncepcija: Donatas Bielkauskas
Atlikimas: Aleksas Mažonas (pantomima), Donatas Bielkauskas (muzika), Marius Eidrigevičius (šokis)
Šviesų dizainas: Stasys Jamantas

Šiandienos virtualios realybės ir pandeminiame kontekste, kuomet gyvename vis uždariau, dažnas pasijuntame lyg įsprausti į dėžę, tarp kambario sienų ar ekranų kvadratuose. Visiems žinomas rašytojas Kobo Abė analizavo žmonių susvetimėjimą ir dabarties visuomenės priešiškumą asmenybei romane „Žmogus-dėžė“. Po daugiau nei 30 metų tai vėl tampa aktualia tema. Todėl kūrybinė komanda vysto spektaklį apie žmogaus ir dėžės santykį.
Tačiau, šiuo atveju dėžės samprata artikuliuojama ir kaip pozityvi inspiracija. Tokia, kaip, pavyzdžiui, A. de Saint-Exupery apsakymo „Mažasis princas“ avelė dėžėje, tampanti vaizduotės išlaisvinimo simboliu arba mokslinėje ar socialinėje aplinkoje populiari idioma „out of the box“, siūlanti išsilaisvinimo iš mums įprastos aplinkos galimybę. Scenoje pasirodo 3 skirtingo amžiaus, profesinio išsilavinimo ir gyvenimiškos patirties atlikėjai. Jie reprezentuoja skirtingus gyvenimo tarpsnius, kuriuose vis kitaip priimame ir vertiname „dėžės“ sampratą. 50 min. trukmės spektaklyje visi trys atlikėjai savaip spręs santykį su dėže, kol galiausiai klausimą – ar dėžė yra apribojimas ar atradimas? – perduos į žiūrovų rankas.
Dėžė tampa spektaklio ašimi. Stovinti scenoje ji yra ne tik uždara, ribojanti erdvė, bet ir atradimų vieta (kaip kad lobių skrynia ar muzikinė dėžutė). Atskiros plokštumos yra ir muzikiniai instrumentai, kuriais grodami atlikėjai kurs gyvą garsą viso spektaklio metu.

Spektaklio pastatymą finansavo Lietuvos kultūros taryba
Premjera 2023 m. rugsėjo 27 d.
Trukmė: 50 min.
Durys atidaromos 1 val. prieš renginį

Nuolaidos:
– 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (į nuolaidos laukelį suveskite kortelės numerį;  nuolaida taikoma vienam bilietui). Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą;
– 50 proc. – ikimokyklinio amžiaus vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams;
– 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam asistentui (bilietams yra taikomas platintojo sistemos aptarnavimo mokestis, šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma). Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.

Informacija ir bilietų grupėms rezervavimas renginiai@zvejurumai.lt

 

Details

Date:
2023 November 09
Time:
19:00 - 20:00
Cost:
€6.50 – €12.50
🛒

Venue

Theatre Hall

Organizer

Kultūros centras Žvejų rūmai
TOP
Skip to content