Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

„Ragana“ (Premjera)

 

TEATRAS „ŠOUXMAS“

„Ragana“ (Premjera)

Šokio spektaklis pagal Vydūno vienaveiksmę misteriją „Ragana“

 

 

Šokio spektaklio idėjos autorius ir režisierius – Domininkas Malajavas

Choreografas – Darius Berulis

Kompozitorius – Saulius Šiaučiulis

Kostiumų ir videoprojekcijų dailininkė – Laura Guokė

Scenografija – Domininkas Malajavas

Pagrindiniai atlikėjai:

Arvydas – Simonas Laukaitis

Augyvė – Elinga Serapinaitė

Protas – Aleksas Mažonas

Laima – Kristina Gudelytė

Milda – Eiva Dobilaitė

Laumės – Klaipėdos universiteto Menų akademijos vaidybos ir choreografijos studentai.

Misterijos „Ragana“ esmę geriausiai apibūdina pats Vydūnas: dar ryški „pasaulyj betvarkė“, maža harmonijos, bet jau „žmonės stengiasi pasiekti naują, aukštesnį žmoniškumo laipsnį.“ Norint žmogui susitikti su dieviškumu savyje, jam iš prigimties „slėnių“ (aistrų, jausmų ir protavimo lygmens) reikia pakilti iki savo prigimties „kalno“ – savosios esmės. Tik joje parimus, atsiveria dieviškumas, vienovės su Visuma patyrimas. Taip Dievo palytėtas žmogaus vaikas, pasak Vydūno, tampa ir Dievo vaiku.

Dramos veikėjai – ne realūs asmenys, o Visumos, žmonijos, paties žmogaus vidinės galios. Laimą Vydūnas pristato kaip Visumos dėsnių regėtoją ir tvarkytoją, „likimo valdytoją“ – kaip Dievybę. Dievybės dukra – Meilės dievaitė ir jos devynios tarnaitės laumės – tai tarsi lietuviškas dievų panteonas, primenantis krikščioniškąjį Dievo Sūnų, kuris esąs Meilė, ir Dievo tarnus – angelus.

Augyvė – žmogaus motina, besirūpinanti žmogaus kūniškumu. Jos sūnus Arvydas – sąmoningas, regintis žmogus. Protas siejamas su vienuoliu ir pirkliu. Tai tarsi dvi skirtingos, o iš tiesų panašios visuomenės dalys, kurios remiasi išmąstytomis, negyvomis formulėmis ir skaičiais, gyvenant baime prarasti naudą ar savo gyvybę. Taigi Protas žmogaus sielos šviesą, jos dieviškumą priskiria piktųjų jėgų kerams. Tai, ką Augyvė ir Protas vadina piktais kerais, piktomis jėgomis, Arvydas suvokia kaip Dievybės galią, kuri pasaulį ir likimą valdo ir visa regi, kas tik paslėpta danguj ir žemėj, net ir pragare.

Pasirodžiusi Laima atskleidžia, kad Laimos artybėje gali būti tik tvirti. Laima, arba kaip kiti ją vadina Ragana – siunčia išmėginimus, taip žmogų tvirtindama. Ji valdo tvirtumu, išbandymais, o Milda – meile. Jos meilė stiprina, drąsina Arvydą.

Įsiklausydamas į mylimosios Mildos balsą, Arvydas kyla aukštyn, nors jam pražūtimi grasina įvairios jėgos. Tai vidinė žmogaus kelionė Dievop, kupina išbandymų ir sunkumų. Jį gelbsti, jam padeda kartais vos girdimas meilės dievaitės balsas, sietinas su žmogaus dieviškumu (sąžine, savastimi). Šio balso vedamas, Arvydas įveikia baimę ir turi jėgų kilti vis aukštyn, netgi griausmingai trankantis Perkūnui. Drąsa, tikėjimu ir ryžtingumu jis laimi ir švenčia savąją Šviesos šventę – priartėja prie pačios Amžinybės – pasiekia kalno viršūnę, kurioje Jo laukia deivė Milda, kur dega deivės Laimos aukuro ugnis.

 

Premjera – 2018 m. birželio 1 d., Klaipėda.

Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.

 

Organizatorius – VšĮ „Šauksmas“

Renginio laikas

2018 Birželio 1 d, Penktadienis, 19:00 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 11.20 €

Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Pirkti
Renginių kalendorius
19

„Poetai ateina“

18:00 val.

Didžioji salė

19.20 - 23.20 €

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.1588.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237laikas.tv3.ltrenginiai.info