Pantomimos teatras "A"

„Senovinė ugnies naktis – šimtmečio laužai“ Klaipėdoje rugpjūčio 25 d. (2018-08-21)

Rugpjūčio 25 d. 20.30 val. Klaipėdoje, Pirmosios Melnragės ir Girulių paplūdimiuose (prie gelbėjimo stočių) liepsnos Šimtmečio laužai.

„Senovinė ugnies naktis“ – tai paskutinį rugpjūčio šeštadienį uždegami simboliniai Baltijos jūros pakrantės šalių laužai, kurie simbolizuoja draugystę, vienybę ir Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūrinį paveldą. Laužai primena apie Baltijos jūros reikšmę, jos išsaugojimą ateities kartoms. Per daugelį metų ši  šventė tapo tradicija ir buvo pradėta švęsti daugelyje Baltijos jūros pakrantės šalių – prie projekto prisijungė Estija, Latvija, Švedija, Lenkija. Simboliniai laužai uždegami net ir tose šalyse, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės. Šventės metu vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – vyksta poezijos, folkloro, tradicinių šokių vakarai, kuriuose aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės ir svečiai.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti šeštadienio vakarą prie jūros ir tapti gražios šventės bendraautoriais. Jiems nuotaiką kels, šokdins ir dainą užtraukti padės gausus būrys uostamiesčio meno kolektyvų. Melnragėje koncertuos senjorų kolektyvai: mišrūs chorai „Alna“ ir „Sidabro gija“, folkloro ansamblis „Žemaičių alkierius“, moterų vokalinis ansamblis „JūrAinė“, šokių kolektyvas „Klaipėdos zunda“, ansambliai „Rūta“ ir „Savi“, klubo „Klaipėda“ ir VšĮ „Vakaro žaros“ atlikėjai, kaimiška kapela „Ryto pašvaistė“. Giruliuose koncertuos Klaipėdos Žvejų rūmų meno kolektyvai – mišrus choras „Cantare“, tautinių šokių kolektyvai „Vėtra“ ir „Žilvinas“. Prie šventinių laužų patruliuos Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės savanoriai.

Planuojama šventinių renginių trukmė apie 2 val. 30 min. (iki 23 val.). VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ pažadėjo, kad iš Girulių ir Melnragės miesto autobusai tą vakarą kursuos iki vidurnakčio.


Šiemet „Senovinė ugnies naktis – šimtmečio laužai“ Lietuvos pakrantėje skiriami šalies  valstybingumo atkūrimo šimtmečio sėkmės istorijos herojams, kurie išsaugojo ir toliau sėkmingai brandino valstybingumo tradicijas, kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Tai – tūkstančiai įvairių tautybių, konfesijų ir socialinių grupių atstovų. Tai – savanoriai, ūkininkai, mokytojai, architektai ir inžinieriai, sportininkai, aviatoriai, įvairių konfesijų dvasininkai. Tai – Pasaulio tautų teisuoliai, partizanai, prie sovietmečio neprisitaikę asmenys, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis ir valstybingumo idėją išsaugoję bei lietuviškas tradicijas puoselėję užsienio lietuviai. Šimtmečio laužai taip pat simbolizuos ir padėką Baltijos jūros šalims, kurios prisidėjo išsaugant ir atkuriant Lietuvos valstybę, integruojantis į euroatlantinę bendriją.

Valstybės atkūrimo šimtmečio metais prie „Senovinė ugnies naktis – šimtmečio laužai“ iniciatyvos prisijungs ir simbolinius laužus Baltijos jūros pakrantėje uždegs Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Šilutės savivaldybės ir vietos bendruomenės, Pajūrio regioninio parko direkcija. Visoje Lietuvos pakrantės teritorijoje degs net 25 laužai. Klaipėdoje „Senovinę ugnies naktį“ organizuoja kultūros centras Žvejų rūmai (dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis tel. 846 410563, 846 410564)

Žemėlapį su konkrečiomis visų Lietuvos pakrantėje degsiančių laužų vietomis rasite čia: http://www.ancientlights.eu/lt

 

Renginių kalendorius
28

„Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

5.20 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237