Pantomimos teatras "A"

RENGINIAI SAUSIO 13-JAI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI KLAIPĖDOJE (2020-01-04)

SAUSIO 12 D.

11 val. Tradicinis bėgimas „LAISVĖS GYNĖJŲ KELIAS“ nuo Girulių televizijos bokšto iki Klaipėdos miesto savivaldybės

1.    Bėgimas vykdomas 2020 m. sausio 12 d. (sekmadienį) Klaipėdoje.

2.    Bėgimo dalyviai gali pasirinkti šias distancijas:

2.1.    Viso nuotolio distancija – 8 km. Startas 11:00 nuo Girulių televizijos bokšto ir bėgama pažymėta trasa dviračių takeliu, ties Vasaros koncertų estrada įsukama į Liepojos gatvę, toliau – H.Manto gatve iki Liepų gatvės, įsukama į Liepų gatvę ir finišuojama ties Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos (Liepų g. 11) pagrindiniu įėjimu.

2.2.   Trumpo nuotolio distancija – 3 km. Startas apie 11:15. Moksleiviai, senjorai ar kiti, kuriems pagrindinis nuotolis per ilgas, gali rinktis trumpesnę distanciją ir startuoti prie Vasaros estrados, prabėgus pagrindinei bėgikų grupei.

3.    Bėgimo dalyviai į starto vietą Giruliuose bus vežami užsakytu autobusu, kuris nuo 9:30 lauks prie Klaipėdos miesto savivaldybės (Liepų g. 11). Autobusas išvyksta į Girulius 10:15.

4.    Bėgimo nugalėtojų apdovanojimas numatytas finiše apie 12:00 val.

 

ATMINIMO LAUŽAI

16 val. prie Bendruomenės namų (Debreceno g. 48).

Dalyvaus Bendruomenės namų mėgėjų  meno kolektyvai.

17 val. prie Klaipėdos miesto savivaldybės (Liepų g. 11).

Dalyvaus Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis ,,Kuršių ainiai“,  Žvejų rūmų jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas ,,Žilvinas“, skambės Klaipėdos kariliono varpai.

 

19.00 val. Klaipėdos valstybinės kolegijos kiemelyje (Jaunystės g. 1)
Tradicinis renginys jaunimui ,,PRIE LAISVĖS LAUŽO“.

Dalyvaus fakyrų klubas  „Liepsnojantis šerkšnas“,  KASP Žemaičių apygardos 3 rinktinės kariai, Paupių bendruomenė, kraštotyrininkas Aurimas Rapalis,  atlikėja Akvilina Gaubienė ir KVK studentai.

Tradiciškai  „Prie Laisvės laužo“ kolegijos studentai kuria „Paminklą žuvusiems“. Šiemet bus kuriama skulptūrinė kompozicija bus kuriama iš nendrių. Studentų kūrybiniam darbui vadovaus menininkas Andrius Sirtautas.

 

SAUSIO 13 D.

8 val. Pilietinė akcija „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“.

Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas pagerbiamas languose uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. 2008 m. pirmą kartą surengtą akciją organizavo apie 100 mokyklų, nuo 2010-ųjų prie iniciatyvos prisijungė valstybės institucijos ir Lietuvos ambasados užsienyje, o 2018-aisiais akcijoje dalyvavo jau daugiau kaip 1 300 organizacijų ir institucijų.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš 29-eris metus pasiektą pilietinę pergalę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Iniciatyvos organizatorių teigimu, Laisvės gynėjų dienos minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje.

Šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys.

 

15 val. Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre

Kūrybinė akcija „ATMINTIS TAUTINĖJE JUOSTOJE“.

 

19 val. Žvejų rūmuose

MIŠRAUS CHORO ,,CANTARE“  KONCERTAS LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI.

Dalyvaus Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir aktorė Regina Šaltenytė.

Choro meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas, chormeisteris Ramūnas Baršauskas, koncertmeisteris Vincenzo De Martino.

Koncerto programoje – Karl‘o Jenkins‘o, Donato Zakaro, Ola Gjeilo, Vaclovo Augustino, Giedriaus Kuprevičiaus, Vladimiro Martynovo kūriniai.

Renginių kalendorius
11

„Poetai ateina“

18:00 val.

Didžioji salė

19.20 - 23.20 €

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237